تبلیغات
پیام آور اعظم - انتخابات
به وب سایت پیام آور اعظم خوش آمدید...:::... برای استفاده کامل از مطالب به منوی آخرین مطالب و منوی موضوعات وبلاگ مراجعه کنید.....:::.....اخبار این وبلاگ هر روز آپدیت می شود....:::.... شما می توانید سوالات ، انتقادات و نظرات خود را در چت باکس این وب اعلام کنید......:::...... هرگونه مطلب یا مقاله خاص خود را به ما اعلام کنید تا در کمترین زمان در وب سایت قرار داده شود ....:::... لطفا در نظر سنجی شرکت فرمایید ، بزودی نتایج نظر سنجی در این وب اعلام میشود
احادیث
دانلود سرا

لینک های دانلود سایت

فیلم نماز صبح آیت الله بهجت حفظه الله
مجموعه سخنرانی شهید مطهری (2)
مجموعه سخنرانی شهید مطهری (1)
تفسیر المیزان ویژه موبایل
مجموعه نرم افزار های اسلامی سری 2
مستند شعبده شیطان (ویژه موبایل)
مجموعه نور احکام - ویژه موبایل
مجموعه کتب شهید مطهری (1) - ویژه موبایل
مجموعه کتب شهید مطهری (2) - ویژه موبایل
مجموعه کتب شهید مطهری (3) - ویژه موبایل
theme های مذهبی برای سونی اریکسون سری 1
theme های مذهبی برای سونی اریکسون سری 2
فیلم سیاحت غرب (2) (سری جدید)
دانلود کتاب های شهید مطهری
کتاب الکترونیکی قرآن کریم
مناجات زیبای ربنا
مداحی به مناسبت شهادت اما رضا
کلیپ های تصویری به مناسبت اربعین حسینی
آلبوم جدید سامی یوسف به نام بدون تو
اذان زیبای مرحوم موذن زاده
بازی فلش سنگ ها (حمایت از غزه)
مداحی حاج نزار قطری سری 2
مداحی حاج نزار قطری سری 1
قبله نما برای موبایل
تم های زیبای گوشی نوکیاN70
سخنرانی استاد قمشه ای درمورد وظایف پیامبر
تم های زیبای گوشی سونی اریکسون سری 3
مجموعه کامل نرم افزار های مذهبی موبایل
ملاکهای انتخاب همسر و روانشناسی ازدواج ویژه برادران
مداحی غلامرضا کویتی پور
گنج های معنوی
کلیپ تصویری مرحوم آقاسی
نرم افزار احکام همراه-رساله کامل

مقاله
Disquisition english
نظرسنجی

لطفا در سیستم نظرسنجی شرکت فرمایید

به زودی نتیجه نظر سنجی را

اعلام می کنیم

چه نوع فایل هایی برای دانلود احتیاج دارید؟ساعت و تاریخ

شرکت در جشنواره
جشنواره  سراسری وبلاگ نویسی تبیان در حال برگزاری است . ثبت نام کنید
نظرات
آمار و اطلاعات
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

آرشیو ماهیانه
لوگو کده وبلاگ
لینك به ما


لوگوی دوستان

وبلاگ فارسی

رای ما میر محسن کروبی نژاد

 

مقام معظم رهبری و انتخابات

شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی و دینی است

درادامه مطلب سخنان رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات را بخوانید.

 

 

عزیزان من! ملت ما در طول تاریخ چند قرنىِ خود یك عنصر بى‏تأثیر در نظام مدیریت كشور بود. چرا؟ چون خاصیت حكومت استبدادى این است؛ خاصیت حكومت پادشاهى این است. ملت، كاره‏اى نیست. حالِ ملت چگونه خواهد بود؟ بسته به انصاف آن كسى كه آن بالا نشسته است. اگر یك وقتى اقبال ملت بلند باشد، یك نفر دیكتاتورى بر سر كار بیاید كه یك مقدارى رحم در دلش باشد - مثلاً حالا در تاریخ ما كریم‏خان زند را اسم مى‏آورند - خوب، یك مقدار وضع مردم بهتر خواهد شد. اما اگر چنانچه كسانى مثل رضاخان قلدر و ناصرالدین شاه و سلاطین گوناگون دیگر - مستبدین - بر سر كار باشند، اینها كشور را ملك خودشان میدانند، ملت را هم كه نقشى نداشتند، رعیت خودشان میدانند. تاریخ را نگاه كنید - نمیگویم تاریخ قرنهاى متمادى را؛ تاریخ همین دوران مشروطه به این طرف را - مشروطه اسماً در كشور به وجود آمد؛ اما از وقتى كه رژیم پهلوى بر سر كار آمد، انتخابات به معناى یك حركت نمایشىِ محض تلقى شد؛ جز در یك برهه‏ى كوتاهى در دوران نهضت ملى؛ در دوران دو ساله‏اى كه یك مقدار اوضاع بهتر بود؛ ولى آن هم اشكالات فراوانى داشت؛ مجلس را تعطیل كردند، اختیارات مجلس را به دولت دادند كه اینها در زمان مصدق انجام گرفت. در بقیه‏ى این دوران، انتخابات نمایش محض بود. در آن برهه‏اى كه بنده و امثالى كه در سنین من هستند یادشان هست، همه میدانستند كه انتخابات مطلقا به معناى انتخاب مردم نیست. یك كسانى را دستگاه‏هاى قدرت، دربارِ آن روزِ شاهان در نظر میگرفتند، رقابتهائى بین خود آنها انجام میگرفت، با همدیگر زد و خورد هم میكردند؛ اما آن كسى كه میخواستند بیاورند توى مجلس بنشانند كه مطیع باشد، سربه‏زیر باشد، منافع آنها را تأمین كند، حق مالى غاصبانه‏ى آنها را بدهد، او را مى‏آوردند توى مجلس مى‏نشاندند. مردم هم براى خودشان میرفتند. در تمام این دوران، كمتر وقتى اتفاق افتاد كه مردم احساس كنند حالا باید بروند در این صندوق رأى یك رأیى بیندازند تا در مدیریت كشور تأثیرى ببخشد. مطلقاً چنین چیزى نبود. ماها اسم انتخابات را تو روزنامه ها مى‏شنفتیم كه میگویند: حالا انتخابات است. نمى‏فهمیدیم روز انتخابات كِى هست؛ مردم نمى‏فهمیدند. در وقت انتخابات، چند تا صندوق میگذاشتند یك جا، خودهاشان هم گفتگو و هیاهوى مختصرى میكردند و همان كارى كه میخواستند، انجام میدادند و تمام میشد میرفت. مردم نقشى نداشتند.
 انقلاب اسلامى ورق را بكلى برگرداند؛ مردم نقش پیدا كردند؛ نه فقط در انتخاب نماینده‏ى مجلس، در انتخاب رئیس جمهور، در انتخاب خبرگانى كه رهبر را بناست انتخاب كنند، در انتخاب شوراهاى شهر كه شهردارها را باید انتخاب كنند. در همه‏ى این مراحل حساس، نظر مردم شد تعیین كننده. قانون اساسى بر این اساس تدوین شد و امروز هم سى سال میگذرد. و من به شما عرض بكنم با قوت و قدرت این كار تا امروز ادامه پیدا كرده.
 دوره‏ى قبل از انقلاب، ایران مرتعى براى چراى بیگانگان بود. نفتِ اینجا، بازار اینجا، محصولات اینجا، نیروى انسانى اینجا، هر چه بود و نبود، مورد استفاده‏ى سلطه‏گران و قدرتمندان بود؛ یك روز انگلیس، یك روز آمریكا و صهیونیستها. بعد كه انقلاب شد، مردم آمدند روى كار، منافع آنها قطع شد. طبیعى بود كه با این نظام دشمنى كنند، كه سى سال است دارند دشمنى میكنند. یكى از دشمنى‏ها همین است كه این پدیده‏ى باارزشِ تأثیر حضور مردم و نقش‏آفرینى مردم در اداره‏ى كشور و مدیریت كشور را در تبلیغات خودشان نفى كنند یا ندیده بگیرند یا انكار كنند. بارها و بارها در اظهارات صریحشان، در اظهارات كنایه‏آمیزشان، در انتخابات كشورمان خدشه كردند. نه؛ انتخابات كشور ما از انتخابات اكثر این كشورهاى مدعى دمكراسى، هم آزادتر است، هم پرشورتر است، هم انگیزه‏ى مردم در این انتخابات بیشتر است. انتخابات پرشور، انتخابات خوب، سالم. دشمن خدشه میكند. از دشمن انتظارى هم جز دشمنى نیست؛ چه انتظارى هست؟ بى‏توقعى از دوستان است. بى‏توقعى از كسانى است كه جزو این ملتند؛ واقعیات را دارند مى‏بینند؛ مى‏بینند كه این انتخابات چگونه سالم و متقن انجام میگیرد، در عین حال، همان حرفى را كه دشمن میزند، اینها هم میزنند! من انتظارم این است: كسانى كه با ملت ایرانند، جزو ملت ایرانند، توقع دارند ملت ایران به آنها توجه كنند، اینها دیگر علیه ملت ایران حرف نزنند و انتخابات ملت ایران را زیر سؤال نبرند. مرتب تكرار نكنند كه آقا این انتخابات سالم نیست؛ انتخابات، انتخابات نیست. چرا دروغ میگویند؟ چرا بى‏انصافى میكنند؟ چرا خلاف واقع میگویند؟ چرا این همه زحماتى را كه این ملت و مسئولین در طول این سالهاى متمادى متحمل شدند، ندیده میگیرند؟ چرا؟ چرا ناسپاسى میكنند؟
 انتخابات در دوره‏هاى گذشته سالم بوده. در مواردى كه شبهاتى پیش مى‏آمد، ما فرستادیم تحقیق كردند، دنبال كردند. در یكى از مجالس گذشته شایعاتى پیدا شد، بعضى‏ها دلائلى آوردند، حرفهائى زدند كه انتخابات ناسالم است؛ توقع داشتند كه در برخى از شهرهاى مهم از جمله تهران، انتخابات ابطال شود. ما افراد وارد و مطلعى را فرستادیم تحقیق كردند، مطالعه كردند؛ دیدند نه، خدشه در انتخابات نیست. در بین هزارها صندوق ممكن است در دو تا، پنج تا صندوق خدشه‏هائى به وجود بیاید. این، انتخابات را خراب نمیكند. این هم مال بعضى از اوقات بوده است. گاهى یك گروهى، یك جناحى - از این جناحهاى معمولى كشور كه شماها این جناح‏بندى‏ها را میشناسید - كه بر سر كار بودند، نتیجه‏ى انتخابات به ضرر آنها و به نفع جناح مقابل شده؛ مكرر این اتفاق افتاده. چطور این انتخابات را كسى ممكن است زیر سؤال ببرد؟ ...(1) خوب، اگر آماده‏اید، پس ان‏شاءاللَّه در انتخابات همه شركت كنید؛ همه‏ى ملت ایران به كورى چشم دشمنان در انتخابات آینده هم با شور، با علاقه، با صمیمیت پاى صندوقهاى رأى مى‏آیند و انتخاباتى خواهند آفرید كه دشمنان را خشمگین و عصبانى كند.

9/2/1388  منبع:دفتر مقام معظم رهبری

دوشنبه 1388/04/8 05:49 ب.ظ

ارسال شده توسط مهدی شاکری در تاریخ‌ دوشنبه 1388/02/21 - 04:50 ب.ظ | نظرات (- -)

چند مطلب اخیر آرشیو شده

پارک علم و فناوری

مداجی استاد سلیم موذن زاده

دانلود آخرین آلبوم یوسف اسلام Roadsinger

زندگینامه یوسف اسلام

سلامی از جنس دوباره آشنا شدن

دانلود ویدئو كلیپ جدید سامی یوسف YOU Came To Me

شلوارهای موهن زنانه چینی در تهران+عکس

طرح 313

خدا ، هالیوود و انسان گرایی

استخدام شهرداریها ( اطلاعیه چهارم )

نامه ای به پیام آور اعظم

منابع آزمون استخدامی شهرداری ها

میزان رای ملت است

من فرشته، زن نیستم!

آن شب قلب ملت از کار ایستاد ...

متن دانشنامه جامع ستاد مرکزی استخدام شهردایها(اطلاعیه سوم)

قرآن کریم به صورت فلش

فردا كسی مویه‌های فاطمه (س) را نخواهد شنید

فیلم نماز صبح آیت الله بهجت حفظه الله

بهجت ایران به لقاء الله پیوست

هیچ می دانید زیر ذره بین خدایید!!

Muharram and Safar(مقاله انگلیسی)

بهشت و جهنم را بیشتر بشناسیم

انتخابات

عذاب تهمت زدن به دیگران

مجموعه نوحه و سینه زنی ایام فاطمیه (س) - بانوی بی نشان

گلچین مداحی ایام فاطمیه (س) ازحاج محمد رضا طاهری - MP3

نرم افزار قرآنی ترتیل نسخه 1

فیلم مستند " در این قطعه از بهشت "

مجموعه کامل ادعیه و زیارات از مداحان معروف - mp3

---------------------------------------------------------------------------------------------------------


*
*
*
*
*
*
*